تبلیغات
دبیر شیمی - نرم افزار های بسیار جالب شیمی
شنبه 9 بهمن 1389

نرم افزار های بسیار جالب شیمی

   نوشته شده توسط: مریم بهروان    

جدول تناوبی عناصر به صورت جاوا برای موبایل

دومین نگارش از نرم افزار کاربردی و تخصصی جدول تناوبی عناصر که به صورت جاوا عرضه شده است و می تواند برای دانش آموزان، دانشجویان و تمامی علاقه مندان به علم شیمی مورد استفاده قرار گیرد.

توجه: این نرم افزار بر روی تمامی گوشی هایی که از سیستم عامل جاوا پشتیبانی می کنند، با هر اندازه تصویری اجرا می گردد.

Imageلینک دانلود : Periodic Table v2.0

Imageپسورد فایل: miadsoft.blogfa.com
نرم افزار شیمی ChemSpread 3.1

این نرم افزار یک نرم افزار ساده ولی بسیار کارآمد برای موازنه  واکنشهای شیمیایی و محاسبات استوکیومتری است ، که توانایی موازنه واکنشهای یونی و اکسایش – کاهش را نیز دارد .

بعد از اجرای نرم افزار اگر به محتوای داخل کادر آبی رنگ ،  پنجره باز شده توجه کنید :

 

محیط کار نرم افزار

 

 می بینید که یک واکنش موازنه نشده داخل آن نوشته شده است ، که این واکنش بهترین راهنما برای کار با نرم افزار است ، اگر به واکنش توجه کنید متوجه می شوید که تعداد اتمها و تعداد بارها لازم نیست به صورت اندیس وارد شود و فقط کافی است در مقابل اتم تعداد آن  ، و برای نشان دادن بار ،  در مقابل اتم تعداد بار با علامت + یا – در داخل کروشه نوشته شود  و ... که  همگی کاملاً واضح هستند .  و همچنین توجه داشته باشید که نیازی به پیکان ( فلش ) بعد از نوشتن طرف اول واکنش وجود ندارد و یک علامت مساوی کفایت می کند . حال شما برای موازنه واکنش دلخواه ،  واکنش پیش فرض را از کادر آبی رنگ پاک کرده ( Delete کرده ) و واکنش دلخواه را به صورت گفته شده وارد کنید  و حال با زدن دکمه  SUBMIT  واکنش موازنه شده در کادر آبی رنگ قرار می گیرد . و جرم مولی ترکیبات موجود در واکنش  را مشاهده خواهید کرد :

 

محیط کار نرم افزار

 

  برای انجام محاسبات استوکیومتری نیز کافی است  در زیر مولفه های موجود در کادر سبز رنگ فقط برای یکی از ترکیبات موجود در واکنش مقداری وارد کرده و دکمه  CALCULATE را بزنید که  در این صورت نرم افزار برای بقیه ترکیبات نیز آن مولفه را محاسبه خواهد کرد و لازم به ذکر است که در زیر شیتها ، خود  نرم افزار یک راهنمای خوب دارد که می توانید از آن نیز استفاده کنید . طبق معمول کشف بقیه کاربردهای نرم افزار به عهده شما .

توجه : برای مشاهده محیط کار نرم افزار باید Microsoft Java  را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید .

دانلود : دانلود نرم افزار با حجم 947.52KB

پسورد فایل :  chemist-p.blogfa.com

توجه : خود آدرس را به عنوان پسورد وارد می کنید .

 

نرم افزار MoluCADImageلینک دانلود :دانلود برنامه   

حجم فایل: ۵.۲۸ مگابایت

Imageلینک دانلود :دانلود کرک برنامه  

حجم فایل: ۲۶.۶ کیلو بایت

 

نرم افزار Crocodile Chemistry6.05
نرم افزار Crocodile chemistry  علی رغم نام ترسناکش، یکی ازجالب ترین و دوست داشتنی ترین نرم افزارهای آموزش شیمی آزمایشگاهی درسطح دبیرستان است و هرکس که برای اولین بار کار با آن را تجربه کند، بدون شک چند ساعتی را بی اختیار صرف بررسی قسمت های متنوع و جالب این آزمایشگاه مجازی خواهد کرد. از ویژگی های مهم این برنامه کاربر پسند (User Friendly) بودن آن است، به گونه ای که حتی کاربر نیاز به یادگیری طرز کار با برنامه یا مراجعه به Help برنامه را احساس نمی کند، هر چند که برنامه Tutorial های قوی ای نیز دارد. مواد و وسایلی که انتخاب شده اند، به طور کامل نیازهای یک آزمایش در سطح دروس دبیرستان و حتی سطوح پیشرفته تر را تامین می کنند ونحوه ی کار با آن ها بسیار راحت است.نرم افزار Crocodile chemistry  علی رغم نام ترسناکش، یکی ازجالب ترین و دوست داشتنی ترین نرم افزارهای آموزش شیمی آزمایشگاهی درسطح دبیرستان است و هرکس که برای اولین بار کار با آن را تجربه کند، بدون شک چند ساعتی را بی اختیار صرف بررسی قسمت های متنوع و جالب این آزمایشگاه مجازی خواهد کرد. از ویژگی های مهم این برنامه کاربر پسند (User Friendly) بودن آن است، به گونه ای که حتی کاربر نیاز به یادگیری طرز کار با برنامه یا مراجعه به Help برنامه را احساس نمی کند، هر چند که برنامه Tutorial های قوی ای نیز دارد. مواد و وسایلی که انتخاب شده اند، به طور کامل نیازهای یک آزمایش در سطح دروس دبیرستان و حتی سطوح پیشرفته تر را تامین می کنند ونحوه ی کار با آن ها بسیار راحت است. اگر پیش ازاین با برنامه های مشابه نظیر Chemlab کار کرده و مشکلات کار با آن ها راتجربه کرده باشید، متوجه خواهید شد که برنامه Crocodile به گونه ای طراحی شده که با حداقل پیام های خطا (ی اعصاب خرد کن) مواجه شده و البته پس از کمی آشنایی بیشتر با برنامه، اصلا مواجه نمی شوید.
 
 
برنامه جدا از منوها و میله ابزارهای استاندارد که بین همه ی برنامه های تحت سیستم عامل ویندوز مشترک هستند، دارای 3 تختانه (پانل) اصلی است که عبارتند از:
 
(Models): شامل مثال ها و نمونه های از پیش طراحی شده و محل نمایش آزمایش های مورد علاقه شماست. ویرایش 504 (سال 2005) این برنامه دارای 70 آزمایش از پیش طراحی شده در زمینه های اسیدها و بازها، واکنش های فلزها، سرعت واکنش ها، الکتریسیته و الکترولیز، تیتراسیون ها، جداسازی و... می باشد. در مورد هرآزمایش اطلاعاتی نیز در مورد بحث نظری و نحوه انجام آزمایش ارائه شده است.
 
soft-crocodile4.


(Parts) : شامل مواد شیمیایی (مثل فلزها، اسیدها، بازها، نمک ها، گازها و... )، تجهیزات (مثل چراغ بونزن،سه پایه ،ابزار الکتروشیمی و...) ، وسایل شیشه ای ( بشرها،ارلن ها، پیپت ها و... )، شناساگرها و ابزار ارائه ( مثل نمودار، تصویر، انیمیشن و...) است که برای کار با ابزارارائه، نیاز به مهارت بیش تری دارید.
 
 
soft-crocodile2

(Properties) : که محل تنظیم خواص اشیا، شامل وسایل (مثل حجم ظرف ها) ، مواد (مثل غلظت محلول ها) و تنظیمات صحنه است.
 
 
soft-crocodile5

 
برای استفاده ازهرماده یا وسیله کافیست آن را از تختانه کنار، به داخل صحنه بکشید،
هنگام انجام واکنش ها، نرم افزار، امکانات جالبی در اختیارتان می گذارد. به طور مثال، می توانید فعل و انفعالات را به شکل معادله های شیمیایی که دائما با پیشرفت واکنش تغییر می کنند ببینید ٬ یا ازمشاهده انیمیشن های شبیه سازی تغییرات درسطح مولکولی که حتی تناسب کمی اتم ها نیزدر آن رعایت شده است، لذت ببرید. درصورت آشنایی بیشتربا برنامه می توانید نمودارهای تغییرات حجم ،pH و... را در آزمایش هایی نظیر تیتراسیون ها رسم کنید. برنامه یک جدول تناوبی ساده نیز دارد.
Imageلینک دانلود : دانلود
حجم فایل: 23 مگابایت 
پسورد فایل: www.shimist.ir
 
 نرم افزار atom visualizer
این نرم افزار یک جدول مندلیف باساختاری ساده و حجم کم است که با کلیک بر روی خانه های جدول عنصر مورد نظربه همراه الکترون های اطراف هسته به صورت سه بعدی و متحرک به نمایش در می اید .
این برنامه نیاز به نصب ندارد .

 نکته:این برنامه نیاز به نصب ندارد .

Imageلینک دانلود :دانلود نرم افزار atom visualizer با حجم ۳۰۰ کیلو بایت

Imageنکته:پس از دانلود فایل را خارج کنید
Imageپسورد فایل:www.4800.blogfa.com

 

 نرم افزار The Chemical Thesaurus 4.0

این نرم افزار دارای شش بخش اصلی است
Chemical Species: اطلاعات در مورد شناخته شده ترین مواد شیمیایی به ترتیب حروف الفبابه همراه ساختار و اطلاعاتی در مورد ان
Chemical Reactions : بررسی انواع واکنشهای شیمیایی واطلاعاتی در مورد ان ها
Reaction Types : واکنشها مختلف در شیمی به همراه مثال از ان واکنش ها.
As/A2 Chemistry : این بخش که در واقع یک بخش سوال و جواب است و جنبه آموزشی دارد
تمریناتی برای موازنه کردن واکنشها به شکلی جالب
تمرین در مورد پیشگویی محصولات طرف دوم واکنش
محاسبه گر وزن مولکولی

در بخش ترموشیمی اطلاعات شیمی فیزیکی حدود30 واکنش شیمیایی آورده شده است.
در نهایت اینکه این نرم افزار میتواند برای دانش آموزان دبیرستانی در آموزش شیمی بسیار مفید باشد

و ...

 

شبیه ساز ازمایشگاه ChemLab V2.3

شاید برای تهیه یک مطلب شیمی , گزارش یا پایان نامه و ... به نوشتن واکنش هایی نیاز داشته باشید که با نرم افزارهای موجود ممکن نباشد به کمک این نرم افزار این می توانید این کار را انجام دهید.

این نرم افزار برای رسم و طراحی واکنش بین مواد شیمیایی و نوشتن واکنش هایی که با ابزارهای موجود مثل woed نمی توان ان ها را رسم کرد کاربرد دارد.

با این نرم افزار به راحتی می توانید مولکول و ماده مورد نظر خود را رسم کنید و پرینت بگیرید.

 


Imageحجم نرم افزار:۸۵۰ کیلو بایت

Imageلینک دانلود :دانلود نرم افزار Chem4DDemo با حجم ۱.۸ مگابایت

Imageپسورد فایل:www.4800.blogfa.com

 

 نرم افزار Periodic Library 1.8

 این نرم افزار کم حجم به صورت یک جدول تناوبی است که اطلاعاتی نظیر: جرم اتمی , حالت های  اكسیداسیون , نقطه جوش , نقطه ذوب , دانسیته , آرایش الكترونی , خاصیت اسیدی و بازی , ساختار بلوری , الكترونگاتیوی و ... در مورد عناصر جدول تناوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

اImageلینک دانلود :نرم افزار Periodic Library 1.8 با حجم ۳۳۰ کیلوبایت

Imageپسورد فایل

www.4800.blogfa.com

 

 

دانلود نرم افزار فرمول های شیمی

 رم افزار EniG. Chemistry Assistant version 2.4 ( نرم افزار محلول سازی ) نرم افزار EniG. Chemistry Assistant version 2.4 ( نرم افزار محلول سازی )

این نرم افزار یك  نرم افزار فوق العاده جالب و كارامد در زمینه شیمی است كه به كمك ان می توان هرنوع محلول سازی را محاسبه كرد و انجام داد.

 این نرم افزار چندین قسمت جالب و كارامد دارد كه یكی از ان ها مربوط به محلول سازی است.
بخشی از قابلیت های این نرم افزار عبارت ا ست :
* محاسبه هر نوع  از محلول سازی
* محاسبه جرم مولكولی تركیبات شیمیایی با تایپ فرمول مولكولی ان ها.
* یك ماشین حساب بسیار قدرتمند برای محاسبات پیچیده با كارایی های جالب مثل حل معادله درجه دو و ...
* سادگی و راحتی  كار كردن با ان
و ...

با توجه به استقبال خوب دوستان و امار بازید از لینك مربوط  به اموزش محلول سازی و از ان جا كه این نرم افزار بسیار جالب و مفید است , یك فایل اموزشی با توضیحاات ساده و مختصر برای كاركردن با این نرم افزار تهیه كرده ام كه همراه نرم افزار در فایل فشرده قرار گرفته است و به كمك ان به راحتی و بدون مشكل می توانید با این نرم افزار كار كنید و با تمرین و كار كردن با این نرم افزار مهارت خود را در محلول سازی بالا برید.

Imageلینک دانلود :دانلود نرم افزار محلول سازی به همراه فایل اموزشی با حجم 1.2 مگابایت

Imageنکته:پس از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
Imageپسورد فایل:www.4800.blogfa.com

 

 

 بازی با جدول تناوبی

ك نرم افزار جالب جدول تناوبی بوده كه به صورت سرگرمی به آموزش جایگاه عناصر می پردازد.


Imageحجم نرم افزار:۸۵۰ کیلو بایت

Imageلینک دانلود :دانلود

Imageپسورد فایل: miadsoft.blogfa.com

 

 درج شکل ها و نشانه های علمی در Word با Scienc64 v6.2


این هم نسخه جدید نرم افزار قبلی با کلی امکانات اضافه که مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد. همان طور که قبلا نیز اشاره شده بود، این نرم افزار تعداد زیادی نوار ابزار جدید به Word اضافه می کند که با استفاده از آن ها می توانید انواع و اقسام شکل ها، ابزارها، فرمول ها و علائم مورد استفاده در علوم مختلف مانند شیمی، فیزیک و ریاضی را تنها با یک کلیک به متن خود اضافه کنید.

از جمله امکانات جدید این نرم افزار در مورد شیمی نسبت به نسخه قبلی می توان امکان درج شکل ابزارها به صورت سه بعدی و درج نشانه شیمیایی عناصر با عدد اتمی و عدد جرمی و .... را نام برد. هم چنین سازگاری با Office 2007 نیز یکی از برتری های این نسخه نسبت به نسخه قبلی است. در زیر برخی شکل های رسم شده با این نرم افزار را مشاهده می کنید:

شکل وسایل شیمی


قبل از نصب نرم افزار Scienc64 ابتدا باید اجازه استفاده از Macro ها را به Word بدهید. برای این کار در محیط Word 2003 از منوی Tools وارد مسیر Tools>Macro>Security شده و گزینه Medium را انتخاب کرده و تایید کنید. سپس به طور کامل از Word خارج شوید و سپس نصب Scienc64 را شروع کنید.

برای نصب Scienc64 فایل installS64GD8.exe را اجرا کرده و  به ترتیب گزینه های زیر را انتخاب کنید:

Install>I agree>خانه ها را خالی بگذارید>Activate>Close

بعد از نصب نرم افزار، وارد Word شده و در صورت دادن پیغام، با انتخاب Always trust macros ... روی Enable Macros کلیک کنید. حال اگر به قسمت نوار ابزارهای Word نگاه کنید، یک نوار ابزار کوچک مثل شکل زیر اضافه شده است:

S64 Toolbar

با کلیک روی دکمه s64 چند نوار ابزار و یک منوی جدید به محیط Word اضافه می شود. از منوی Scienc64 برای ظاهر نمودن نوار ابزارهای اختصاصی شیمی، فرمول نویسی، فلش ها، الکتریسیته، مکانیک، نور، صوت، ریاضی و ... استفاده کنید:

S64-Chem 

برای فعال سازی نرم افزار و از بین بردن محدودیت 15 روزه آن، از منوی Scienc64 گزینه Activation/Licence را انتخاب کنید. در گوشه بالای سمت راست پنجره ظاهر شده یک کد 10 رقمی به نام Windows serial مشاهده می شود. فایل Keygen Scienc64.exe را از پوشه نصب نرم افزار اجرا کنید و این کد 10 رقمی را (بدون خط تیره) در قسمت Code Windows وارد کنید و سپس روی Calculer کلیک کنید. حال کد ایجاد شده در قسمت Code de Débridage را در قسمت Registration Code پنجره Activation وارد کنید. قسمت Name/Email را نیز به دلخواه قرار دهید و روی Activate کلیک کنید. آن گاه روی OK و سپس Close کلیک کنید.

 

فعا سازی S64
 

 

 

Imageحجم نرم افزار:Size: 33.4 MB

 Imageپسورد فایل: miadsoft.blogfa.com

 

 

فونت شیمی (Chemistry)

این فونت شامل تعدادی از علائم مورد استفاده در شیمی می باشد که به عنوان نمونه می توان فلش دوطرفه برای نوشتن واکنش های تعادلی، اوربیتال های مورد استفاده در رسم آرایش الکترونی و ... را نام برد.

Chemistry Font فونت شیمی

Imageنکته:

 :: روش نصب و استفاده ::

برای نصب فونت کافیست آن را کپی کرده و سپس پوشه Fonts موجود در Control Panel را باز نموده و در این پوشه Paste کنید.

برای استفاده علائم این فونت در Word دستور Insert>Symbol را اجرا نموده و فونت Chemistry را از قسمت Font انتخاب کنید و پس از انتخاب علامت مورد نظر روی Insert کلیک کنید.

Chemistry Font فونت شیمی 

Imageلینک دانلود : دانلود فونت

Imageحجم نرم افزار:Size: 37 KB

 

 Atoms, Bonding and Structure

این نرم افزار برای رسم ۳ بعدی ترکیبات و اتم ها به کار می رود.

 نکته: ورژن:۰.۲

Imageحجم نرم افزار:713 (KB)

Imageلینک دانلود :دانلود

Imageپسورد فایل: miadsoft.blogfa.com

 

 آموزش HYSYS

جزوه آموزشی HYSYS که فارسی می باشد.

 Image حجم فایل: 3.5 مگابایت

Imageنکته: این نسخه برای مبتدی ها بهتر است .

Imageلینک دانلود : دریافت  

Imageنکته:بهتره که 2 تاشو داشته باشین . البته این دوره پیشرفته هستش:

   Imageلینک دانلود : دریافت

 

 نرم افزار جدول تناوبی بسیار کامل

 نرم افزار Periodic  Table که به PL Table معروف است نرم افزاری دیگر برای شبیه سازی جدول تناوبی عناصر است با این تفاوت که این نرم افزار محیطی جالب تر و از نظر محتوا به مراتب کاملتر است.


برای کرک کردن برنامه از :

Name: Uncle Tom

و برای key از AXS7Q4-CPGMH-JJVEZ-2SSMH-C9KWR-VLMA9 استفاده کنید. 

Imageنکته:ماشین حساب شیمی هم در این نرم افزار موجود است.

Imageحجم نرم افزار: 2 مگابایت

Imageلینک دانلود : دانلود  

Imageپسورد فایل: www.shimist.i

 

 

کاتالوگ محصولات کمپانی مرک آلمان

این برنامه در واقع کاتالوگ مواد شیمیایی کمپانی مرک آلمان است. اگر شما در آزمایشگاه خود از محصولات مرک استفاده میکنید نیاز به این برنامه خواهید داشت. قطعا بسیاری از کسانی که در آزمایشگاههای شیمی مشغول فعالیت هستند میدانند برای تهیه مواد شیمیایی باید علاوه بر نام ماده مورد نظر خود، کد محصول یا همان Art No ماده را بدهند تا دقیقا همان گرید مورد نظر، خریداری گردد.مثلا کمپانی مرک دارای چند نوع اسید سولفوریک میباشد که هر کدام کیفیت و کاربرد و قیمت متفاوتی دارند. باید بدانید کیفیت GR میخواهید یا Extra Pure ؟ یک شیمیست حرفه ای باید به این نکات توجه داشته باشد.
 همچنین در این برنامه اطلاعات فیزیکی مواد و علائم خطر آن آمده است.

 


online pharmacies tech school
شنبه 31 شهریور 1397 10:16 ب.ظ

Fine write ups. Thanks.
canada viagra canadian pharmacy cialis canadian pharmacys good canadian online pharmacies online canadian pharmacies canadian pharmacies that are legit canadian pharmacy uk delivery canadianpharmacy canadianpharmacyusa24h is it legal pharmacy canada online prescriptions
viagravonline.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:16 ب.ظ

Many thanks! A lot of forum posts!

generic cialis soft gels cialis generique 5 mg cialis 5 mg scheda tecnica viagra vs cialis chinese cialis 50 mg cialis sans ordonnance cialis 20mg callus tadalafil 10 mg cialis reviews
cialisvonline.com
پنجشنبه 15 شهریور 1397 10:06 ق.ظ

Information certainly taken!.
cialis generic buy original cialis cialis name brand cheap cialis daily dose generic cialis online nederland cialis kaufen wo generic cialis tadalafil cialis for bph free cialis cost of cialis cvs
where can you buy viagra uk
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:25 ق.ظ

Nicely put. Cheers!
where can i purchase viagra buy prescription viagra online how can i get viagra uk where to buy viagra from sildenafil generic price ordering viagra online where to buy generic viagra online get online prescription for viagra viagra nz buy buy viagra cheaply
Cialis canada
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:24 ب.ظ

Awesome material. Thanks!
can i take cialis and ecstasy effetti del cialis tadalafil 10 mg cialis 5 mg para diabeticos import cialis side effects for cialis are there generic cialis india cialis 100mg cost cialis dosage cilas
http://cialissv.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 05:48 ق.ظ

Many thanks. Lots of tips.

acheter du cialis a geneve cialis tadalafil online click now cialis from canada cuanto cuesta cialis yaho tarif cialis france buy original cialis buy cialis online cheapest cialis generico online weblink price cialis buy cialis online
http://viagravonline.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 03:20 ب.ظ

Thank you, I enjoy it!
prix de cialis click now buy cialis brand online prescriptions cialis order a sample of cialis compare prices cialis uk free cialis only best offers cialis use cialis daily new zealand generic for cialis cialis dose 30mg
Buy viagra
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:55 ق.ظ

You made your point.
viagra dosage where can i get sildenafil order pharmacy online viagra buy online usa buy viagra online uk where to buy sildenafil uk prescription viagra uk how to purchase viagra online cheapest place to buy viagra generic viagra online pharmacy
Cialis 20 mg
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:52 ق.ظ

Really quite a lot of excellent info.
cialis generika cialis tadalafil cialis tablets australia try it no rx cialis cialis patentablauf in deutschland generic cialis click here to buy cialis brand cialis nl cialis daily new zealand we use it cialis online store
Online cialis
جمعه 7 اردیبهشت 1397 09:55 ب.ظ

Thanks a lot. Useful information.
buy cialis cialis preise schweiz low cost cialis 20mg discount cialis cialis super acti generic cialis pro cialis para que sirve generic cialis 20mg tablets generic cialis 20mg uk buy cialis
Cheap viagra
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 12:15 ب.ظ

Regards! I value it.
online viagra usa viagra online pharmacy buy generic viagra uk generic viagra online uk can you purchase viagra online where can i buy viagra without a prescription buy viagra online prescription get viagra prescription online buy viagra online without a prescription how to buy generic viagra
Cialis pills
شنبه 18 فروردین 1397 04:13 ق.ظ

Amazing forum posts, Thank you.
comprar cialis navarr price cialis per pill cialis 5mg billiger cialis tablets australia tadalafilo only now cialis for sale in us canadian cialis cialis 20 mg cut in half prices on cialis 10 mg cialis 5 mg funziona
Buy generic cialis
شنبه 4 فروردین 1397 02:53 ق.ظ

Thanks a lot, I like it!
online prescriptions cialis cialis tadalafil online female cialis no prescription overnight cialis tadalafil link for you cialis price cialis ahumada india cialis 100mg cost cialis daily cialis australian price generic cialis at the pharmacy
jocuri cu mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 05:05 ب.ظ
این فوق العاده است که شما در حال دریافت افکار از این پست
و همچنین از گفتمان ما در این مکان ساخته شده است.
hero sky epic guild wars hack
جمعه 4 اسفند 1396 08:15 ب.ظ
وبلاگ شیرین! من آن را در حالی که جستجو در اخبار یاهو پیدا کردم.
آیا شما هر گونه پیشنهاد در مورد چگونگی ثبت نام در اخبار یاهو دارید؟
من برای مدتی تلاش کرده ام اما هرگز به نظر نمی رسد که آنجا بمانم!
خیلی ممنون
آزمون آیین نامه رانندگی
جمعه 6 بهمن 1396 01:28 ق.ظ
ممنون اطلاعت مفید و خوبی بود
Raymon
جمعه 17 آذر 1396 10:54 ق.ظ
What's up, this weekend is fastidious in support of me, since
this moment i am reading this enormous educational post here at my home.
What do you do for Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 07:00 ق.ظ
Nice blog! Is your theme custom made or did you
download it from somewhere? A design like yours with a
few simple adjustements would really make my blog jump out.
Please let me know where you got your theme. Cheers
Cassandra
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:34 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?

I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.

Any suggestions would be greatly appreciated.
Can you get taller with yoga?
شنبه 14 مرداد 1396 01:33 ق.ظ
I'd like to find out more? I'd love to find out some additional information.
free std testing clinics near me
دوشنبه 5 تیر 1396 01:25 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب اصل
آیا نه نشستن خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما قادر به
من مؤمن اما فقط برای کوتاه در حالی که.
من این مشکل خود را با جهش در منطق و شما خواهد را خوب
به پر همه کسانی معافیت. در این رویداد
شما در واقع که می توانید انجام من
می قطعا بود در گم.
foot pain ball
جمعه 2 تیر 1396 09:32 ق.ظ
Stunning quest there. What occurred after? Thanks!
https://titan-gel-vietnam.pro/
جمعه 19 خرداد 1396 02:44 ق.ظ
How does gel titan mua o dau exploit?
Titan gel for sale
The $ttnglvn767 alone inwardness delivered the expected consequence regular if obtained with rude methods or victimized
on an irregular basis. Thanks to the modernistic methods of qualification the evoke and its compounding with many lifelike combat-ready substances, the creators of "Titan gel" managed to attain an impressive outcome!
casino online
شنبه 13 خرداد 1396 08:16 ب.ظ
казино рояль саундтрек
казино вулкан удалить
как убрать в браузере казино вулкан
курорт красная поляна
ёбаный рот этого казино
бездепозитный бонус казино 2016 с выводом
играть в игровые автоматы онлайн
скачать игру казино
убрать рекламу казино вулкан
казино рояль 2006
интернет казино без регистрации бесплатно
открывается казино вулкан как убрать
казино франк
сочи красная поляна
автоматы игровые онлайн
как убрать казино вулкан со стартовой страницы
енерджи
http://tinyurl.com/yc8z3pbz
http://tinyurl.com/y8v5a7jf
http://tinyurl.com/ybylnfvp
http://tinyurl.com/y8lt8us3
http://tinyurl.com/y8cvglrc
http://tinyurl.com/yc68dcpj
http://tinyurl.com/y7b63yr8
http://tinyurl.com/y6v63km7
http://tinyurl.com/yctn29h3
http://tinyurl.com/ybdmm3qu
http://tinyurl.com/ycpfje82
http://tinyurl.com/y9s9bq39
http://tinyurl.com/y7y38orp
http://tinyurl.com/y9df2aht
http://tinyurl.com/yac4rqgw
http://tinyurl.com/ycxsxmq7
http://tinyurl.com/yb3kz245
http://tinyurl.com/ycfq9fa8
Uta
چهارشنبه 3 خرداد 1396 06:02 ب.ظ
Смотрите лучше здесь:
ландшафтный дизайн - Yetta,
https://goo.gl/pe2tgn
ландшафтный дизайн (https://goo.gl)
https://goo.gl/edHlmi
ландшафтный дизайн
https://goo.gl/07Jums
Taren
جمعه 29 اردیبهشت 1396 01:17 ب.ظ
Смотрите лучше здесь:
ландшафтный дизайн (goo.gl)
https://goo.gl/ASrcSP
http://imelda8sullivan8.jimdo.com/2015/08/16/hammer-toe-straightening-surgery
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 09:49 ب.ظ
Glad to be one of the visitants on this awful site
:D.
BHW
شنبه 19 فروردین 1396 01:59 ب.ظ
Heya! I realize this is somewhat off-topic but I had to ask.
Does managing a well-established blog like yours require a lot of work?
I'm completely new to running a blog however I do write in my journal daily.

I'd like to start a blog so I will be able to
share my experience and thoughts online. Please let me know if you
have any ideas or tips for brand new aspiring blog owners.
Thankyou!
manicure
چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:36 ق.ظ
Thanks a lot for sharing this with all people you really
recognize what you are talking approximately! Bookmarked.
Please additionally seek advice from my site =). We could have a hyperlink change arrangement among us
سیدجعفر
دوشنبه 20 آبان 1392 07:09 ب.ظ
متشکرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر